Nie tylko Covid zabija… + nowe ćwiczenia

Nie tylko Covid zabija… + nowe ćwiczenia

Koniec każdego roku to nie tylko podsumowanie, ale i plany na następne miesiące, lata. Radość z tych, którzy pojawili się w naszym życiu i smutek z powodu tych, których już nigdy nie zobaczymy.

W tym roku łączy nas wszystkich „wyrzucenie na brzeg” z wartkiego nurtu życia.

Stowarzyszenie jest tą szczególną formacją, która opiera się na spontanicznym, aczkolwiek zorganizowanym działaniu, wolontariuszy i entuzjastów wszelakich aktywności. Niestety nie możemy tym osobom wiele w tym roku zaoferować. Nie możemy organizować spotkań, ani naszych sztandarowych projektów. Nie spotykamy się na planowanych wydarzeniach. W tej sytuacji powinniśmy być dumni z tego, że przeprowadziliśmy X edycję „Beskidzkiego Serwu” tj. rozgrywek mikstów w piłce siatkowej szkół średnich. Co prawda forma była nowatorska, ale udało się. Ogromna w tym zasługa prasy: Kroniki Beskidzkiej oraz Portalu Beskidzka24, a zwłaszcza p. Piotra Wysockiego, dyrektora ZDZ p. Ewy Wasylkowskiej oraz koordynatora p. Wiesława Wójcika. Konsekwentne dążenie do celu oraz pomoc merytoryczna to już domena Emilii Nikiel. Na straży finansów tradycyjnie stanęła Basia Dębska.

Nic nie jest takie samo, jesteśmy więźniami maleństwa o rozmiarach 60nm – 140nm, to ten maleńki wirus zamknął nas w domach, pozbawił bezpośrednich kontaktów, i wielu aktywności, które tak bardzo każdy lubi.

Zachodzi pytanie czy będziemy jeszcze w stanie powrócić do dawnego życia, czy też zamkniemy się na innych zmieniając w ten sposób swój styl życia. Jesteśmy w bańce: bez znaczenia czy mieszkamy w mieście czy na wsi, izolacja dotyka wszystkich. Nie chce się nam, zwłaszcza paniom ubierać, malować czesać, przez telefon, czy inny komunikator (bez kamerki) koleżanka nie zauważy nowej sukienki, a kolega zabójczego makijażu.

Dlatego zachęcamy wszystkich do ćwiczeń z Emilką. Prosimy o kontynuację poprzednich plus podajemy kolejne, które pozwolą wszystkim utrzymywać przynajmniej sprawność fizyczną, z psychiczną trochę gorzej, aczkolwiek podobno „w zdrowym ciele zdrowy duch”

Powodzenia
Emilka

ćwiczenia: Wróżka

zdjęcie tytułowe: Marta Greń