Ćwiczymy z Emilką – dalszy ciąg ćwiczeń dla każdego

Ćwiczymy z Emilką – dalszy ciąg ćwiczeń dla każdego

Pandemia nie odpuszcza, ale wszyscy są dobrej myśli, że w końcu odpuści i do tego momentu musimy się przygotować.

Zgrabna sylwetka, giętkie ciało i co najważniejsze wspaniałe samopoczucie, to wszystko możemy osiągnąć: małym wysiłkiem jednak z dużą dozą systematyczności ćwicząc z Emilką.  Mniej chodzimy, więcej kalorii pozostaje nam na „zapas” i nawet nie wiadomo skąd i dlaczego zaczynają się robić nam „boczki”, zmora każdego. Oczywiście, że możemy zastosować którąś z diet. Wspaniałe recepty na dobrą sylwetkę atakują nas z każdej strony, a do tego koleżanki, czy też koledzy, którzy zeszczupleli po zastosowaniu jakiegoś wariantu. Emilka jednak poleca nam ćwiczenia, które nie obciążają w żaden sposób, no i można jeść tak jak do tej pory: z umiarem! Tak więc czekając na koniec pandemii i wiosnę, postanówcie moi drodzy: Ćwiczymy z Emilką! Życzymy Wszystkim szybkich i spektakularnych sukcesów.

Pamiętajcie, każde ćwiczenie to sama przyjemność, nic na siłę! Ma to być chwila relaksu, coś dla siebie.

Ogólny rozruch

Ćwiczenie 1
W staniu robimy podskoki zawrotne obunóż: podskakujemy w miejscu kierując stopy raz w prawo, raz w lewo.

Ćwiczenie 2
Siad skulny – nogi ugięte w kolanach, ręce oparte na podłodze z tyłu, tułów wyprostowany, przejście do siadu prostego, wysunięcie nóg w przód i powrót do siadu skulnego.

Ćwiczenie 3
Przysiad podparty – dłonie oparte na podłodze na szerokości barków, kolana rozchylone, łopatki ściągnięte, broda lekko przyciągnięta, stopy na palcach – przejście do „kociego grzbietu” – wyprost nóg w kolanach, uniesienie bioder, broda przyciągnięta.

Ćwiczenie 4
Leżenie przodem – tułów wyprostowany, ramiona ugięte w łokciach, dłonie pod czołem, nogi złączone, lekki skłon tułowia w tył z równoczesnym uniesieniem ramion (broda przyciągnięta, łokcie uniesione i skierowane w bok).

Ćwiczenie 5
Leżenie tyłem – nogi ugięte w kolanach, tułów wyprostowany, barki przylegają do podłogi, szyja wyciągnięta, ramiona ugięte w łokciach, dłonie ułożone pod głową – prostowanie i uginanie nóg w kolanach pojedynczo i razem.

Ćwiczenie 6
W klęku podpartym naprzemianstronny wznos ręki i nogi.

Ćwiczenie 7
W leżeniu przodem ręce splecione na pośladkach – uniesienie głowy i tułowia w górę z równoczesnym skrętem głowy raz w jedną, raz w drugą stronę.

Ćwiczenie 8
Ćwiczenie oddechowe – siad skrzyżny, ręce oparte na kolanach. Wdech – wyprost tułowia z uwypukleniem klatki piersiowej, a następnie wydech z opuszczeniem głowy.

źródło: Maria Kutzner KozińskaGimnastyka korekcyjna

zdjęcie: portalgorski.pl