Piłka znowu w grze!

Piłka znowu w grze!

Najmocniejsza stowarzyszeniowa „drużyna siatkarska” podjęła jednogłośnie decyzję o przeprowadzeniu w listopadzie 2022 roku rozgrywek mikstów szkół średnich w piłce siatkowej w dotychczasowej, tradycyjnej formie. „Beskidzki serw” wraca na halę sportową, w pełnej obsadzie 12 drużyn. Będzie to już jego XII edycja.


Jeśli chcesz spełnić marzenie, nie słuchaj rozsądku.
– Henry Ford


Od pierwszej edycji naszym wspólnym marzeniem było uczynienie z „Beskidzkiego serwu” imprezy europejskiej. Dlatego, pomimo zdrowego rozsądku – nie wiadomo jak to będzie, czy ustąpi pandemia, czy młodzież będzie mogła brać udział w Memoriale, czy sponsorzy nam dopiszą, postanowiliśmy iść pod wiatr (tak się w tej chwili wydaje) i zaplanować rozgrywki na listopad. Niestety, tym razem jeszcze w wymiarze regionalnym.

Nasza drużyna to sami optymiści którymi kieruje i całość koordynuje Wiesiu Wójcik. Zaraz za nim tsunami optymizmu, Ewa – kierująca jedną z największych szkół w Bielsku, stały Partner rozgrywek, Emilka znana z cyklu „Ćwiczymy z Emilką” i dwie Basie.

Jak zwykle, zanim została podjęta ostateczna decyzja odbyły się burzliwe dyskusje, w efekcie jak to w zgranej drużynie, został ułożony wstępny program 2 – dniowego turnieju: całość otwiera tradycyjnie mecz VIP-ów, następnie rozgrywki siatkarskie uwieńczone rozdaniem pucharów i medali. Obecna edycja ma być wzbogacona. Między meczami zostaną rozegrane dwie konkurencje: jedna, to nasze cudne cheerleaderki będą walczyły o puchary oraz nowość, walka dwójek o najlepiej wykonane 3 elementy siatkarskie wskazane przez koordynatora. Oceny dokonywać będą wykwalifikowani sędziowie piłki siatkowej. Może uda się także, dla wszystkich chętnych przeprowadzenie quizu na temat wiedzy o siatkówce, oczywiście z nagrodami.

Podczas długich lat istnienia, Memoriał im. hm Józefa Drożdża na stałe wpisał się w szkolne kalendarze zmagań sportowych.

Walczyliśmy z licznymi przeciwnościami, ale zawsze w końcu trafialiśmy na życzliwość, zwłaszcza ze strony Prasy Beskidzkiej w szczególności Kroniki Beskidzkiej, a następnie dołączył Portal Beskidzka24. Otrzymaliśmy także kredyt zaufania ze strony dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego, którzy uwierzyli nam i poparli początkowo niesprawdzoną imprezę sportową.

W tym roku, będziemy musieli niestety zrezygnować z umiędzynarodowienia serwu. Pandemia uniemożliwia przyjazd drużyn z Karwiny i Czeskiego Cieszyna, przyjmujemy to z wielkim smutkiem. Nasze stowarzyszeniowe optymistki, mają jednak nadzieję, że coś może się jeszcze do jesieni zmienić.

Przed nami trudne chwile, zdobywanie środków i zabezpieczanie turnieju. Wierzymy jednak, że wszystko się nam uda, tak przynajmniej prognozuje Emilka.

Wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodzieży w duchu szlachetnej rywalizacji bardzo prosimy o wsparcie 1% podatku.

O szczegółach realizacji „Beskidzkiego serwu” będziemy informować natychmiast po zatwierdzeniu ich przez decydentów.

Już teraz zapraszamy kibiców.

Pamiętajcie także, co powiedział George Orwell: Sport jest zwykłą wojną bez strzelania
więc zapraszamy na wojnę!

Do zobaczenia!