Europa jest Kobietą. Wyjątkowy koncert w teatrze

Europa jest Kobietą. Wyjątkowy koncert w teatrze

9 maja w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w ramach XI Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, pod honorowym patronatem Posłanki na Sejm RP Mirosławy Nykiel, odbędzie się koncert charytatywny „Europa jest Kobietą”.

Przesłanie wiąże się z celebracją Dnia Unii Europejskiej w kontekście roli kobiet w zjednoczonej Europie. W tym roku wydarzenie – przez wzgląd na agresję Rosji na niepodległą Ukrainę – zmieniło kontekst i narrację. Od początku wojny Kongres Kobiet Podbeskidzia – wraz ze Stowarzyszeniem Beskidzka inicjatywa Lokalna – włączył się w pomoc Ukrainie. Podjęto działania charytatywne, objęto opieką Dom Samotnej Matki i Dziecka, który dał schronienie sierotom z Ukrainy, zorganizowano kilka konwojów humanitarnych z odzieżą, środkami spożywczymi i medycznymi, zakwaterowano uchodźców.

Koncert wpisuje się w wydarzenia okołokongresowe i jest połączony z akcją charytatywną na rzecz Ukrainy. W związku z tym impreza jest biletowana – bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Ponadto akcję będzie można wspomóc datkiem wrzuconym do specjalnej puszki umieszczonej w Teatrze. Cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

W programie wieczoru:

  • Pokaz niesamowitej kolekcji Ethno by Beata Bojda
  • Koncert pt. Chaja & Edith – Artis Symhony Orchestra

„Chaja&Edith” to historia dwóch kobiet, które nigdy się nie spotkały, choć wiele je łączyło. Obie swoje dziecięce lata przeżyły w biedzie, ale dzięki odwadze, życiowej energii i przebojowości udało się im podbić świat.

Jako patron medialny tego wydarzenia nasz portal Beskidzka24 oraz Kronika Beskidzka będziemy z Wami tego dnia w Teatrze Polskim na spektaklu Europa jest Kobietą!

Artykuł pochodzi ze strony Beskidzka24.pl / autor: Edyta Pamuła.