NIEZAPOMNIANI 2022: Elżbieta Ostojska (foto + film)

NIEZAPOMNIANI 2022: Elżbieta Ostojska (foto + film)

Elżbieta Ostojska, legenda nie tylko bielskiej, ale i polskiej siatkówki, była bohaterką spotkania zorganizowanego 7 września w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przez Beskidzką Inicjatywę Lokalną. Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej siatkarce oraz fotorelacji z wydarzenia.

Najpierw zaprezentowano najnowszy film o siatkarce (znajdą go Państwo na dole artykułu), a następnie bohaterka spotkania zatytułowanego „Elżbieta Ostojska – siatkarka, która wyniosła siatkówkę kobiet na wyżyny” dzieliła się z zaproszonymi gośćmi wspomnieniami i anegdotami. Była siatkarka życzyła zawodniczkom BKS-u – jak najmniej kontuzji i szybkiego powrotu na ligowe podium, najlepiej na fotel lidera, a młodzieży – aby odeszli od laptopów i częściej uprawiali sport.

Podczas spotkania o bielskiej siatkówce i bohaterce opowiadali m.in. Aleksandra Jagieło, Tadeusz Pilarz, Wojciech Bućko, Wiktor Krebok, a także były redaktor naczelny „Kroniki Beskidzkiej” Piotr Wysocki, znawca i sympatyk siatkówki, który będąc młodym dziennikarzem pisał artykuły o sporcie. – Bielsko-Biała była i jest stolicą siatkówki – stwierdzili na koniec wszyscy zgodnie.

Spotkanie z udziałem posłanki Mirosławy Nykiel prowadzili Emilia Nikiel i Wiesław Wójcik, nauczyciel wuefu w Zespole Szkół Budowlanych w Bielsku-Białej.

źródło: beskidzka24.pl


Film stworzony na potrzeby tegorocznej edycji „NIEZAPOMNIANYCH”:


FOTORELACJA Z WYDARZENIA