Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Wróćmy do ziół”

Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Wróćmy do ziół”

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

12.06.2017 w godzinach od 18.00 do 20.00 w Lalikach odbyło się spotkanie z dr Joanną Sołtysiak w ramach projektu: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA. Mity i fakty o zdrowiu czyli zderzenie metod ludowych ze współczesną medycyną”.

Spotkanie pt. „WRÓĆMY DO ZIÓŁ”  z panią dr Sołtysiak ma na celu przybliżyć uczestnikom zasady i możliwości jakie dają nam wszechobecne zioła w dobie wysoko postępującego rozwoju medycyny.

Zioła towarzyszą nam już od pradawnych czasów. Nasi przodkowie korzystali z nich intuicyjnie, najczęściej metodą prób i błędów. Współcześnie nie mamy już takich problemów, ponieważ określone właściwości ziół zostały potwierdzone naukowo. Przez co ziołolecznictwo stało się coraz bardziej cenionym źródłem zdrowia. Zgodnie z założeniami projektu Pani dr Sołtysiak na spotkaniu przekazała cenną wiedze, jaką jest  ziołolecznictwo i jak wpływa ono na nasze zdrowie i samopoczucie. Uczestnicy poznali jakie obowiązują zasady odpowiedniego doboru ziół lub mieszanek ziół na określone dolegliwości. Na bazie ziół tworzone są naturalne preparaty. Można też nabyć zioła w nieprzetworzonej postaci. Istnieją zioła na alergię, ból brzucha, oczyszczenie organizmu, a nawet bóle reumatyczne. Zastosowanie ziół dotyczy praktycznie wszystkich chorób. Należy tylko pamiętać, aby z rozwagą z nich korzystać, bowiem nadmierne ich spożywanie może nieść ze sobą skutki uboczne.

Już wkrótce  kolejne spotkanie w ramach projektu z panią dr. Sołtysiak odbędzie się 16.06.2017 o godz. 19.00 w Lalikach. Temat wykładu  – „ZDROWYM BYĆ – WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”. Zapraszamy, udział bezpłatny.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA: