Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Profilaktyka chorób…”

Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Profilaktyka chorób…”

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

19.06.2017 w godzinach od 18.00 do 20.00 w Lalikach odbyło się spotkanie z dr Pawłem Muzyką w ramach projektu: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA. Mity i fakty o zdrowiu czyli zderzenie metod ludowych ze współczesną medycyną”.

 

Kolejny raz Izba Tradycji w Lalikach wypełniła się słuchaczami, tym razem wykładu pt. ‘„Profilaktyka chorób układu krążenia w aspekcie narastającego stresu, schorzeń cywilizacyjnych” wygłoszonego przez mieszkańca Lalik dr Pawła Muzykę.

 Jesteśmy pełni podziwu dla jego profesjonalizmu zawodowego, bowiem tylko osoba o ogromnym doświadczeniu i wiedzy jest w stanie tak ciekawie i swobodnie prowadzić spotkanie dla osób nieposiadających żadnego przygotowania medycznego. Towarzysząca prezentacja multimedialna poparta merytorycznym komentarzem przykuła uwagę wszystkich na długie godziny. Liczne pytania zadawane przez uczestników rozbudowywały temat.

Stres – to właśnie on był głównym bohaterem spotkania, choć znany każdemu, dla wielu był niedoceniany, jako winowajca bardzo poważnych chorób. STRES- OTYŁOŚĆ-CHOROBY SERCA ( BARDZO SZEROKO ROZUMIANE) – CUKRZYCA itd. Pan doktor nie poprzestał na samym wykładzie, przygotował wskazówki dla każdego, teraz od nas samych zależy czy uda nam się ominąć pułapki stresu czy też nie. Na sali znajdowały się osoby w różnym wieku, co oczywiście bardzo utrudniało przeprowadzenie wykładu/ warsztatów. Jednak udało się wypracować wspólną płaszczyznę, na której znajdowały się informacje dla każdego.

Przystępując do realizacji projektu w małej miejscowości, choć tak bardzo urokliwej, jaką są Laliki byliśmy pełni obaw czy mieszkańcy znajdą czas, aby przyjść, czasem po całym dniu ciężkiej pracy i posłuchać. Musimy stwierdzić, że tak jak przy realizacji poprzedniego projektu nie zawiedliśmy się. Okazało się po raz kolejny, że są ludźmi otwartymi na wiedzę i gotowi są ją zdobywać w każdym wieku. Cieszy nas to niezmiernie, ponieważ to właśnie dla nich jest realizacja naszego przedsięwzięcia.

Dr PAWEŁ MUZYKA – lekarz praktyk, kardiolog

 

GALERIA: