Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Jak ustrzec się przed…”

Projekt: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA…”-„Jak ustrzec się przed…”

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

20.06.2017 w godzinach od 18.00 do 20.00 w Lalikach odbyło się drugie z kolei spotkanie z dr Pawłem Muzyką w ramach projektu: „KAMPANIA MULTIMEDIALNA. Mity i fakty o zdrowiu czyli zderzenie metod ludowych ze współczesną medycyną”.

 

Wykład pt. „Jak ustrzec się przed udarem mózgu, zawałem serca, nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, otyłością” odbył się                 w tradycyjnie oddanej nam do dyspozycji Izbie Tradycji w Lalikach, po raz kolejny wypełniła się słuchaczami. Większość była na poprzednim wykładzie, a więc była przygotowana na multimedialne spotkanie. Tym razem także nikt nie liczył czasu. Nie obyło się bez stresu ( tego szkodliwego) jednak tylko dla tych, którzy obliczali sobie wg. wskaźnika swoje zbędne kilogramy. A pan doktor, no cóż robił wszystko, żeby niektórych wyprowadzić ze stresu.

Kolejny raz przekazał nam dużo praktycznych porad, takich, które można zastosować od razu, bez jakichkolwiek nakładów finansowych, motywował nas do działania. Najbardziej spodobał mi się pomysł, że zamiast codziennych ćwiczeń mogę 15 minut spacerować w tempie tak jak bym chciała zdążyć np. do pociągu, a była już lekko spóźniona, jednak to nie ma być bieg, ale bardzo szyki marsz.

Mamy nadzieję, że podobne spotkania będą się odbywały w Lalikach także po skończeniu Projektu, tym bardziej, że potwierdziliśmy naszą wstępną diagnozę o potrzebie takich spotkań.

Tematem zainteresowaliśmy, nie tylko mieszkańców, lecz także osoby mające domki letniskowe, korzystające z agroturystyki i miejsc hotelowych w Lalikach. Właściciele tych placówek wysoko ocenili pomysł spotkań. Oba spotkania trwały dłużej niż były zaplanowane, co świadczy o charyzmie Pana doktora i zainteresowaniu odbiorców tak trudnymi tematami.

GALERIA: