Konkurs „100 lat niepodległości oczami dziecka”

Konkurs „100 lat niepodległości oczami dziecka”

„100 lat niepodległości oczami dziecka” to wyjątkowy konkurs organizowany przez stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna pod patronatem artystycznym artystki malarki z Bielska-Białej, członkini Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej, Magdaleny Kapeli.

Konkurs w dowolnej technice plastycznej na papierze. Szczegóły w regulaminie. W konkursie przewidziane liczne nagrody.W konkursie biorą udział wszystkie szkoły podstawowe w Bielsku-Białej. Zapraszamy serdecznie!

Zakończenie konkursu wraz z wystawą odbędzie się 4 grudnia w domu kultury.
 


 
Konkurs plastyczny został rozstrzygnięty.

Wybrano najlepsze prace. Komisja w składzie: Przewodniczący; Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Przemysław Kamiński, członkowie: Ewa Sakowska , Claudia Adamus oraz Patronka artystyczna całego przedsięwzięcia Magdalena Kapela po burzliwej dyskusji wybrali najlepsze prace. Decyzja okazała się trudna, a dyskusja długotrwała.

Warto w tym miejscu dodać, że dla Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej jest to już druga edycja konkursu plastycznego szkół podstawowych. Po raz kolejny czujemy ogromną radość i satysfakcję z kontaktu z młodzieżą. Jesteśmy dumni z faktu, iż zainteresowaliśmy naszym wydarzeniem tak ważną osobę w naszym mieście.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12.00 – w Ratuszu.
Do laureatów nagrody trafią z rąk, nie kryjącego satysfakcji z wysokiego poziomu prac konkursowych Zastępcy Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Przemysława Kamińskiego.

Uroczystość będzie także czasem na dyskusję i poznanie młodych artystów. Serdecznie zapraszamy.
 

Magdalena Kapela – artysta malarz, absolwentka Wydziału Grafiki oraz Wydziału Makarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Autorka muralu i licznych fresków i malowideł dla firm. Od paru lat walczy z wszechobecnym stałym śmietnikiem reklamowym, propagujac sztukę w przestrzeniach miejskich jako sposób na przywrócenie estetyki i poprawę samopoczucia w miejscu publicznym. Prezes grupy biznesowej BNI Beskid, światowej organizacji biznesowej.
Magdalena Kapela od paru lat angażuje się w przestrzeń społeczną, dbając o budowanie relacji m.in matek i córek co miało miejsce w stworzeniu eventu Kongresu kobiet Podbeskidzia razem z aktorką Daria Widawska. W swoich wydarzeniach artystycznych głównie dla dzieci dba o rozwój pasji artystycznych. Autorka społeczności Namalujswojemarzenia, w której dzieci i młodzież malują na profesjonalnych płótnach w przestrzeni miejskiej w różnych miastach Polski, zaczynając od Bielska Białej, jako miasta maratonu malarskiego.
@namalujswojemarzenia