IX edycja „Beskidzkiego Serwu” – zapowiedź

IX edycja „Beskidzkiego Serwu” – zapowiedź
IX edycja Międzynarodowych Rozgrywek w Piłce Siatkowej Mikstów Szkół Średnich, przeprowadzana w ramach Memoriału im. hm Józefa Drożdża odbędzie się w dniach 2-3 GRUDNIA w hali wielofunkcyjnej przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej, w godzinach 8-15. Wstęp wolny. Partnerem tego rocznej edycji jest ZDZ Bielsko-Biała, a patronat medialny nad przedsięwzięciem tradycyjnie objęły: „Kronika Beskidzka”, „Głos Ziemi Cieszyńskiej”, „Żywiecka Kronika Beskidzka”, „Małopolska Kronika Beskidzka”, „Regionalny portal informacyjny www.beskidzka24.pl” oraz portal „bielsko.biala.pl – Miasto tworzą ludzie”.

Przygotowania do kolejnej, IX już edycji ruszyły pełną parą. Niezastąpiony koordynator rozgrywek, licencjonowany trener piłki siatkowej Wiesław Wójcik ukończył właśnie pierwszy etap przygotowań do Memoriału. Wzorem lat ubiegłych postanowił, iż udział w rozgrywkach weźmie tradycyjnie 12 drużyn. Moglibyśmy przeprowadzić turniej metodą pucharową, ale wtedy zaistniałoby niebezpieczeństwo, że drużyna, która przyjedzie spoza Bielska, rozegra tylko jeden mecz.Naszym celem jest promocja siatkówki oraz zachęcanie do uprawiania sportu jak największej liczby młodzieży. Miksty nie są popularne i kiedy rozpoczynaliśmy nasz turniej, wiele osób przepowiadało nam, że jest to chybione przedsięwzięcie. Tymczasem odbędzie się już IX edycja. Miksty pozwalają na udział szkół, które nie skompletowałyby drużyny dziewcząt czy też chłopców. Zależy nam na placówkach, które rzadko są zapraszane do jakichkolwiek turniejów lub ze względów technicznych nie mogą brać w nich udziału.Każdego roku staramy się także, aby rozpoczęcie turnieju wyróżniało się w sposób pozytywny spośród innych imprez, stąd tak wielka różnorodność. Dzięki ścisłej współpracy oraz ogromnej życzliwości prasy, zwłaszcza Kroniki Beskidzkiej, nie pozostajemy w cieniu – słychać o nas. Obecnie wydaje się, że wypracowana została stała inauguracja turnieju: mecz VIP z wylosowaną drużyną biorącą udział w Memoriale. Trenerem ekipy VIP jest redaktor Piotr Wysocki, animator amatorskiej ligi siatkówki.

Ekipę organizacyjną Memoriału stanowią: Wiesław Wójcik, Emilia Nikiel, Ewa Wasylkowska, Barbara Dębska i Ewa Sakowska. Ponadto, co roku mobilizujemy kilkunastu wolontariuszy, bez których trudno byłoby o tak sprawne przeprowadzenie rozgrywek.

Już w tej chwili chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, dzięki którym nasz turniej może wyróżniać się w sposób pozytywny.

 

ORGANIZATOR:

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

 

SPONSORZY:

 

PATRONI MEDIALNI: