Festiwal dobroci – relacja z wydarzenia

Festiwal dobroci – relacja z wydarzenia

14 września, Dom Kultury Kubiszówka w Bielsku-Białej. Sala główna powoli zapełnia się uczestnikami niezwykłego spotkania na rzecz Darii dotkniętej cukrzycą. Nasza 5-latka nie w pełni zdaje sobie sprawę z wagi sytuacji. W progu, każdego z gości wita Dorota Papież, animatorka wydarzenia.

Wzdłuż ścian największej Sali Domu Kultury „Kubiszówka” ustawiono stoły, a na nich słodkie, kolorowe pyszności. Nieopodal duszonki kuszące zapachem, bułki zapiekane z kiełbaskami i wiele innych potraw przyciągających kolorami. Obok talerzy puszki na datki – zbieramy na pompę infuzyjną. Na przeciwległej ścianie usadowiła się kosmetyczka z darmowymi poradami, kwiaciarnie z przepięknymi kompozycjami przypominającymi upływające lato, a jeszcze kawałek dalej przytulanki – kolorowe i miękkie czekające na swoich nowych właścicieli. Na środku stoły, przy których siadali goście i od czasu do czasu ich pociechy przybyłe z rodzicami. Na scenie animatorki z przybyłymi dziećmi tańczyły, śpiewały, kibicowały wojnom balonowym i pomagały przy budowie domu z patyczków. Słowem dla każdego coś interesującego. Nie zabrakło dobrej muzyki, losowań oraz licytacji prowadzonych brawurowo przez Dorotkę Papież.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy jako stowarzyszenie być organizatorem tak wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy pomysłodawczyni i realizatorce jednocześnie. Zebraliśmy 5700,00 zł. Dziękujemy.

Akcja dalej trwa – w planach mamy jeszcze kilka innych spotkań, prosimy także o wpłaty na nasze konto z podaniem celu: dopłata do pompy infuzyjnej. Wszystkie zebrane pieniądze przekażemy niezwłocznie mamie Darii.