„Jak zawekować wakacyjną energię” – relacja ze spotkania forum BIL

„Jak zawekować wakacyjną energię” – relacja ze spotkania forum BIL

Jak zawekować wakacyjną energię? To umiejętność, którą każdy chciałby posiąść. Oczy wszystkich zebranych od pierwszej chwili były wpatrzone w Krysię, wszak to ona ma dać przepis. Ciasto upieczone przez Emilkę pachniało na stoliku, Dorotka stawiała kawę przed przybyłymi uczestnikami.

Pierwszą część spotkania wypełniły wspomnienia i wspólne oglądanie zdjęć, a najważniejszy wniosek to: nie myśl o urlopie, że się skończył, lecz ciesz się, że w ogóle mogłaś na nim być. Pamiętaj tylko o dobrych zdarzeniach i koniecznie przywoź jakiś drobiazg, który będzie przypominał o miejscach i wspaniałych chwilach „wakacyjnego lenistwa”, choćby najkrótszego. Okazało się, że nie tak łatwo pozbyć się wspomnień o tych nieudanych dniach. Nie tak łatwo także jest się odstresować.

Najważniejszym kluczem jest uporządkowanie spraw i rzeczy wokół siebie, pozwala to na skoncentrowanie się w pełni na problemie, który rozwiązujemy.

Jak ma tego dokonać „bałaganiara”? Przy pomocy wskazówek Krysi wydało nam się to bajecznie proste… W teorii. A w praktyce? No cóż, obiecałyśmy dołożyć starań, przynajmniej ta mniej zdyscyplinowana na co dzień część uczestniczek.

W drugiej części spotkania prowadzonej przez Dorotkę uczyliśmy się, jak poprawić sobie humor nowym wizażem. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek o nowych trendach mody. Wskazówka praktyczna: noś w zimie kolorowe letnie rzeczy np. apaszki, bluzeczki.

Spotkanie było o wiele dłuższe niż zaplanowano, ale nikomu jakoś nie było spieszno do domu.

Następne spotkanie planujemy 24 października. Serdecznie zapraszamy, będziemy rozmawiać o relacjach rodzinnych, w tym jak nie popaść w konflikt z błahego powodu. Moderatorem będzie Krysia Gotkowska-Basińska. Do zobaczenia!