IX Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

IX Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia
Po raz dziewiąty pod hasłem „Pamiętaj działamy dla Ciebie. Buduj relacje, a nie aplikacje”. W Święto Dnia Kobiet 8 marca rozpoczął się Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia pod honorowym patronatem posłanki na Sejm RP Mirosławy Nykiel (pomysłodawczyni Kongresu) Kongres obejmował w ciągu roku 2019 sześć spotkań, w których uczestniczyły kobiety, a podsumowanie odbyło się w sobotę 28 września, zakończone wielką Galą.

Podczas Gali, w Sali Redutowej Kamienicy Pod Orłem w Bielsku-Białej spośród sześciu Wielkich Duchem Społecznic, kobiet wyjątkowych, które to w swoich Małych Ojczyznach działają bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka, wybrano tę największą Perłę Podbeskidzia. Nagrodę i tytuł przyznaje Kapituła Konkursu. Warto dodać, iż autorką wręczanej statuetki jest bielska rzeźbiarka Lidia Sztwiertnia. W tym roku w ramach IX Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia nominowane do tytułu Perły Podbeskidzia były kobiety, które podzieliły się swoimi dokonaniami poprzez budowanie grona wzajemnego wsparcia i dzielenia się tym, co jest najlepsze nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i na płaszczyźnie społecznej. Wśród tych wspaniałych kobiet były: Justyna Kudelska z Kóz, Sandra Deka z Żywca, Sylwia Grzebień z Rudnik, Bożena Tobiasz z Wilkowic, Irena Rogusińska z Czechowic–Dziedzic i mieszkanka Pisarzowic z Gminy Wilamowice Cecylia Puzoń. (…)

Statuetka i nagroda „Perła Podbeskidzia” trafiła do pani Sylwii Grzebień – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik, która to została doceniona za uczestnictwo w życiu prowadzonej przez swoje stowarzyszenie Szkoły Podstawowej w Rudniku, organizator imprez integrujących lokalną społeczność. W Sali Redutowej nie mogło zabraknąć dostojnych gości w osobach prof. Jerzego Buzka, prezydenta miasta Bielska–Białej Jarosława Klimaszewskiego, a także przedstawicieli lokalnych samorządów, rektorów bielskich uczelni oraz sponsorów Gali. Wszystkie nominowane panie do nagrody otrzymały specjalne pamiątkowe perły, które wręczali: profesor Jerzy Buzek, posłanka na Sejm Mirosława Nykiel oraz prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Uroczystą Galę zakończył bankiet oraz występ Soni Bohosiewicz z koncertem pt. „10 sekretów Marilyn Monroe”. Podczas Gali oprawę muzyczną uświetnił zespół „Trzy kropki”. Honorowy patronat pełniła posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel.

Organizatorami i współorganizatorami byli Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna i Gmina Bielsko-Biała.

Patroni medialni: Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, Bielski Rynek, Radio Bielsko, Beskidzka mama.pl., WhyStory. Zdjęcia: archiwum Bielski Rynek Agata Rucińska.

Autor tekstu: pani Cecylia Puzoń z Koła Gospodyń Wiejskich „Strażniczki Tradycji” w Pisarzowicach
Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony mojawies.pl