Recepta na tanie i udane wakacje

Recepta na tanie i udane wakacje

Witajcie wakacje! – chciałoby się zawołać, ale czy w tym roku na pewno?

Ubiegłoroczne piękne lato i jesień obiecało wiele na przyszły rok. Z całą pewnością ziścił się wtedy sen o odpoczynku w ciepłych krajach – pomimo że nad Bałtykiem, jeziorami czy w polskich górach, temperatury nie odbiegały od tych w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech.

Taki stan rzeczy zawdzięczamy tylko sobie, ponieważ doprowadziliśmy do zmiany klimatu – zmiany, która u jednych budzi strach, a u innych szczęście: Nareszcie tylko błękitne niebo!

Niestety te wakacje będą przebiegać zupełnie inaczej. Nie tylko dlatego, że uczniowie i wszelkiej maści pracownicy pracowali nietypowo – przed komputerami w domu, ale przede wszystkim w cieniu koronawirusa. Choroba nie odpuszcza, jednakże śledząc ilość wykupionych miejsc w ośrodkach wypoczynkowych można pomyśleć, że nic się nie dzieje, już wszystko za nami, jesteśmy całkowicie bezpieczni. Wracamy do codzienności, jednak z tyłu głowy wybrzmiewa pytanie: zarażę się czy nie?

Co więc zrobić z tegorocznym wolnym, czasem, wakacjami? Nasze stowarzyszenie ma propozycję!

Ćwicz z nami pod okiem doświadczonego nauczyciela: Emilki. Co 2 tygodnie będziemy zamieszczać nowy zestaw ćwiczeń, których wykonanie nie zajmie nikomu dużo czasu, a pozwoli zachować nienaganną sylwetkę bez zażywania środków chemicznych. Żeby włączyć się do projektu nie trzeba w jakikolwiek sposób się przygotowywać. Wykorzystujemy jedynie sprzęt domowy. Ważna jest regularność i określenie celu końcowego.

Mamy jeszcze jedną niespodziankę. Krysia, nasz stowarzyszeniowy psycholog z bogatym doświadczeniem zawodowym będzie zamieszczała krótkie felietony motywacyjne w sprawach wszelakich.

Naładowani pozytywną energią i z doskonałą kondycją fizyczną z całą pewnością będziecie czerpać z każdego dnia wszystko, co najlepsze. Zapraszamy do projektu pod okiem Emilki i Krysi!

ZESTAW ĆWICZEŃ NR 1

Emilka proponuje:
Ćwiczenia na dobry dzień – należy wykonać je bezpośrednio po przebudzeniu, jest to rozruch stóp, łydek, kolan i rąk. Każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

Ćwiczenie 1
Ćwiczenie stóp – w siadzie na krzesełku lub taborecie – stawianie na zmianę jednej i drugiej stopy na palcach z wysokim unoszeniem pięty.

Ćwiczenie 2
Chód gąsienicą – polega na przesuwaniu się do przodu z silnym podkurczaniem i prostowaniem palców u stóp.

Ćwiczenie 3
Fontanna – siadamy na brzegu łóżka lub krzesła z tułowiem odchylonym do tyłu i wyprostowanymi kolanami. Wykonujemy szybkie naprzemienne uderzenia palcami stóp o podłoże.

Ćwiczenie 4
Chodzimy we wspięciu, krzyżując stopy jedna przed drugą, opierając się jedną ręką o ścianę.

RĘCE

Ćwiczenie 1
Siedząc, kręcimy obiema rękami młynki: do siebie i od siebie.

Ćwiczenie 2
W pozycji siedzącej naprzemianstronne wymachy przedramion. W dłoniach trzymając ciężarki 0.5 kg (mogą być plastykowe butelki z wodą). Każda ręka po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 3
W siadzie uderzanie prawą ręką w lewą łopatkę i lewą ręką w prawą łopatkę. Po 10 razy każdą ręką.

Ćwiczenie 4
W pozycji stojącej krążenie ramion: 10 razy w przód i 10 razy w tył.

Po takim rozruchu nasz dzień będzie wspaniały!
Życzę wytrwałości i powodzenia w wykonywaniu ćwiczeń.
Emilka