Aktywnych wakacji ciąg dalszy

Aktywnych wakacji ciąg dalszy

Emilka zaprasza do dalszych ćwiczeń!

Ćwiczenia szyi i kręgosłupa

Każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy. Wszystko wykonujemy bardzo wolno. Ilość powtórzeń jest proponowana, jednak należy ją dostosować do swoich możliwości. W razie jakiegokolwiek dyskomfortu natychmiast przerywamy ćwiczenie. Wybieramy sobie codziennie inne ćwiczenia,
najlepiej te, które sprawiają nam przyjemność. Bardzo ważna jest systematyczność.

ĆWICZENIA SZYI

1. W siadzie na krześle delikatnie głowę schylamy do ramienia w prawo, delikatny powrót i schylenie w lewo.

2. Obie splecione dłonie kładziemy na głowę i wykonujemy delikatny skłon brody do mostka, następnie wyprost i delikatny skłon w tył. Ćwiczenie wykonujemy bardzo powoli.

3. Chwytamy prawą dłonią lewe ucho i przyciągamy głowę do prawego ramienia. To samo w lewą stronę. Ćwiczenie wykonujemy bardzo powoli.

ĆWICZENIA KRĘGOSŁUPA

1. Leżymy na plecach, ręce wzdłuż tułowia i unosimy w górę raz prawą raz lewą nogę, w miarę możliwości nogi proste w kolanie i obciągnięte palce stóp.

2. Leżenie na prawym boku, prawa noga ugięta w kolanie, podnosimy lewą nogę do góry – wytrzymać około 3 sekundy, powtórzyć 10 razy. Leżenie na lewym boku wznos nogi bokiem w górę – wytrzymać około 3 sekundy, powtórzyć 10 razy.

3. W leżeniu na plecach nożyce pionowe i poziome.

4. Klęk podparty, wykonać „koci grzbiet” – wytrzymać około 5 sekund.

5. Leżenie tyłem, nogi ugięte, ręce wzdłuż tułowia. Wznos bioder i klatki piersiowej w górę, wytrzymać około 3 sek. Powtórzyć 5 razy.

6. Klęk podparty na przedramionach i unosimy raz prawą, raz lewą nogę w górę, w miarę możliwości prostą. Około 10 razy każda noga.