Rok 2021: nowe wyzwania, wspaniałe plany!

Rok 2021: nowe wyzwania, wspaniałe plany!

W nadziei, że przetrwaliśmy najgorszy czas pandemii, z entuzjazmem planujemy najbliższy rok i jednocześnie swoje 17. urodziny. Isabel Mauro w swoich Czekoladkach dla duszy napisała: „Wyobraź sobie, że trzymasz w rękach słoik i zamykasz w nim wszystkie przykre i toksyczne myśli. Mocno zakręcasz, gdzieś zakopujesz i nigdy po niego nie wracasz.”

Być może obecnie planowanie przyszłości, zwłaszcza tej najbliższej jest przedwczesne, ale trzeba zakręcić słoik i uwierzyć, że będzie normalnie, puścić wodzy wyobraźni, wbrew powiedzeniu Woody Allena: „Jak rozśmieszyć Pana Boga? Wystarczy podzielić się z Nim swymi planami.”

Jednak my wierzymy, że w tym roku będziemy się spotykać bardzo często i kontynuować cykle „Ćwiczenia z Emilką”, „Jak zawekować energię”, zorganizujemy w tradycyjnej formie „Beskidzki serw” i konferencję „Niezapomniani…” a być może uda nam się znowu komuś pomóc. Mamy zamiar włączyć się także aktywnie w kampanie dotyczące ochrony przyrody i inne prospołeczne. X Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia to kolejne działanie za które trzymamy kciuki, żeby się nam udało.

Niestety realizacja tych działań nie zależy tylko od nas: Emilki, Basi, Ewy, Wiesia, teamu z Kroniki Beskidzkiej i wielu innych, ale także od dobrej woli i wspólnej z nami drogi naszych drogich darczyńców 1% i nie tylko.

Jeszcze raz głęboko im się kłaniamy i prosimy o pomoc. Mamy jednak nadzieję, iż poziom i pomysły naszych poczynań nie rozczarowują. Jednocześnie zapraszamy do wspólnego działania z nami, nie tylko tych 12 osób, które nam powierzyły 1%, ale jeszcze wielu innych, do współpracy i dzielenia się dobrymi pomysłami.

Praca w organizacji pozarządowej jest społeczna, jednak, proszę nam wierzyć pomaga w znalezieniu swojego miejsca i samorealizacji. Powtarzajmy więc za Robem Hillem: „Moim celem jest stworzenie życia, od którego nie będę potrzebował wakacji”

Wszystkim członkom stowarzyszenia oraz sympatykom jeszcze raz wszystkiego, co najlepsze w Nowym 2021 Roku oby nam się tak dobrze współpracowało jak do tej pory.

W styczniu radości,
W lutym miłości,
W marcu pogody,
W kwietniu swobody,
Maj niech zakwita,
Czerwiec niech bryka,
Lipiec przypali,
Sierpień rozpali,
We wrześniu szczęścia bez liku,
Tak samo w październiku,
Niech listopad zauroczy,
A grudzień miło zaskoczy
Roku, tego Nowego, życzę szalonego!

źródło: Życzliwa stronka Rudej