X Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia – podsumowanie

X Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia – podsumowanie

Jubileuszowy X Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia 2021 już za nami. Był najwspanialszy, największy i najradośniejszy! Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromny wkład pracy, bez Waszego zaangażowania nie osiągnęlibyśmy tak spektakularnego sukcesu!

Najradośniejszy Kongres: ponieważ po rocznej przerwie mogliśmy go znowu zorganizować. Wrócić na gościnne deski Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, spotkać się przy dobrej kawie i porozmawiać, o tym co było i co będzie. Z ogromną satysfakcją stwierdzamy, iż pomysł organizowania takich kongresów nie umarł w pandemii, a wręcz przeciwnie bardzo się rozwinął. Jest wyczekiwany. Formuła, którą mamy obecnie była niestety odrobinę okrojona z uwagi na brak stabilizacji spowodowanej pandemią. Przy organizacji kongresu i wydarzeń około kongresowych pracują w przeważającej mierze wolontariusze, którym bardzo zależy na realizacji pomysłów. Bardzo się cieszymy, że zgłaszanych, takich inicjatyw jest coraz więcej i coraz śmielsze są działania. Stowarzyszenie w tym roku przygotowało swoje odrębne wydarzenie, w ścisłej współpracy z PTTK Wisła, oraz czuwało nad całością. Koordynatorem X RKKP była Agnieszka Nowak, młoda niezwykle energiczna osoba. Gratulujemy wyróżnienia naszej koleżance Łucji Krutak, które niezmordowanie i niezmiennie pracuje dla społeczności, a w nasze stowarzyszenie wnosi powiew świeżości i ogromną energię.

Zaledwie przed chwilą zamknęliśmy drzwi jednego Kongresu, a już planujemy następny. Zapraszamy na wszystkie wydarzenia, które bez żadnej wątpliwości zainspirują i dostarczą energii wszystkim uczestnikom na cały następny rok.


Podziękowania

X Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia jest już historią, chciałabym gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas na pracę nad jego realizacją. Wielki sukces jaki odniosło to wydarzenie jest Waszym sukcesem i za to ogromne DZIĘKUJĘ!

Wśród osób najbardziej zaangażowanych należy wymienić koordynatora: Agnieszkę Nowak, Barbarę Dębską – niezmiennie czuwającą nad finansami, Emilię Nikiel, której doradztwo merytoryczne trudno przecenić. Osobne, głębokie ukłony przesyłam w kierunku Izabeli Rudzińskiej – niezmordowanej propagatorki zdrowego stylu życia, Prezesa PTTK we Wiśle, organizatorki dwóch wydarzeń związanych z marszem z kijkami Nordic Walking, we Wiśle i Jaworzu. Dziękuję także pozostałym członkom stowarzyszenia za włączenie się w prace Kongresu.

Ewa Sakowska
Prezes Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna


Doskonały artykuł na temat tegorocznej gali znajdą Państwo na łamach portalu beskidzka24.pl – link. Z niego również pochodzą poniższe zdjęcia, które wykonał pan Marcin Kałuski.


FOTORELACJA


WIDEORELACJA: