Nasiadówka z fundacją Psia Ekipa – zaproszenie

Nasiadówka z fundacją Psia Ekipa – zaproszenie

Zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów 12 września o godzinie 16:00 do Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Słowackiego 17A, gdzie odbędzie się spotkanie z niesamowitą Fundacją Psia Ekipa. Jest to wydarzenie okołokongresowe.

W realizację zaangażowali się nie tylko członkowie Fundacji i stowarzyszenia, ale także Kronika Beskidzka i Portal Beskidzka24.
Przed zetknięciem się z Psią Ekipą nie mieliśmy pojęcia o ogromie krzywdy i braku empatii właścicieli, zwłaszcza psów. Najboleśniejsze jest okrucieństwo bez jakiegokolwiek powodu. Uwiązywanie na krótkim łańcuchu, zamykanie w klatkach parumetrowych bez wypuszczania z nich kiedykolwiek, głodzenie, nieleczenie i bicie.
Sądy pomimo ewidentnych dowodów (obdukcji oraz zdjęć) nie są skore do karania właścicieli, a kary nie są współmierne do krzywdy. Odebranie psów dręczonych nie jest wcale proste pomimo obecności policji. O tym wszystkim opowiedzą Prezeski Fundacji.

Zaprezentowany zostanie także fabularyzowany dokument pt. „Sfora” realizowany w zakładzie karnym niedaleko Szczecina. Ukazuje on przemianę długoterminowo osadzonych po kontakcie z bardzo groźnymi psami, które stały się ich przyjaciółmi.
Nikt nie jest w stanie pomóc wszystkim, jednak nawet jeden, który znajdzie dom i będzie szczęśliwy ze swoim człowiekiem jest powodem do radości osób, które mu to umożliwiły właścicielom i będzie dawał radość nowym.
Opowiadać będziemy o psiej bezinteresowności i o ich marzeniach.

A jeśli Ten dzień nie nadejdzie nigdy?
Nie mam już wiele czasu.
Nie zapomnij o mnie – podaruj mi dom.
Pomaganie jest dobre, jest piękne. Nie ma znaczenia do kogo jest skierowane; do człowieka czy do
zwierzęcia.Znajdziemy Ci domek kochany Uzo!

Książnica Beskidzka po raz kolejny będzie gościła stowarzyszenie na spotkaniu. Tym razem wydarzenie dotyczyć będzie bezbronnych zwierząt. Razem z Fundacją Psia Ekipa pokażemy bezmiar nieszczęścia jakiego doświadczają psy. Zaznaczyć trzeba, że nie tylko one, bo i wyeksploatowane do niemożliwości konie, osiołki, porzucone i przeganiane koty. Ptaki, którym podrzuca się zatrutą karmę. Oczywiście że nie jesteśmy w stanie zmienić postrzegania zwierząt podczas tego jednego spotkania, ale może uda się choć na chwilę zwrócić w ich stronę wzrok obecnych.


edit:


Pół setki osób słuchało w Książnicy Beskidzkiej opowieści pań z fundacji Psia Ekipa. Było o krzywdzonych zwierzętach, o sobotnich spacerach z pieskami z bielskiego schroniska, o adopcji i szukaniu normalnych domów dla zwierząt, o edukacji dzieci i młodzieży tak, by rozumiały, że psy i koty są ich przyjaciółmi, a nie zabawkami. Psia Ekipa działa już 13 lat dzięki determinacji grupy dzielnych wolontariuszek, które zdobywają coraz więcej zwolenników.

– Jeszcze zanim Jarosław Klimaszewski objął urząd prezydenta Bielska-Białej, obiecał, że będzie nam pomagał. Miło nam potwierdzić, że obietnicy dotrzymał – powiedziała Asia Kraj, prowadząca wtorkowe spotkanie. Za poparcie i realną pomoc panie z fundacji dziękowały nie tylko prezydentowi, ale także innym osobom, w tym dziennikarzom związanym z Wydawnictwem “Prasa Beskidzka”.

Finałem był pokaz dokumentalnego filmu “Sfora”, w którym pokazano, że opiekować się psami może każdy, nawet w sytuacjach ekstremalnych.

źródło ostatniej informacji: beskidzka24.pl