Bielsko-Biała dla Ukrainy – inauguracja akcji

Bielsko-Biała dla Ukrainy – inauguracja akcji

Wojna na Ukrainie trwa już bardzo długo. Wiele osób przyzwyczaiło się do wojennych wiadomości ze wschodu, te informacje spowszedniały. Tymczasem tam dalej giną dzieci, dorośli, zwierzęta. Nie wolno o nich zapominać, ponieważ jest to morze rozpaczy, bólu i braku jakichkolwiek perspektyw. Wyjechali zaradni, mający takie możliwości, a pozostali ci, których nie było na to stać lub znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Uruchamiając projekt „Bielsko-Biała dla Ukrainy” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego mamy właśnie takie osoby w polu działania. Na potrzeby akcji uruchomiliśmy także stronę www.bielskobialadlaukrainy.pl.

Poniżej teksty, jakie na temat akcji znalazł się na portalu beskidzka24.pl oraz w gazecie Kronika Beskidzka, fotorelacja z wydarzenia inauguracyjnego oraz filmy, które powstały na rzecz akcji:


16 października odbędzie się wydarzenie inaugurujące akcję „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Usłyszeć będzie można utwory z musicalu pt. „Pewnego razu w Bielitz”. Będą też licytacje pod patronatem prezydenta miasta, niektóre z nich zapowiadają się bardzo ciekawie.

W dniach od 16 do 29 października 2023 r. na terenie C.H. Sarni Stok, C.H. Gemini Park i C.H. Auchan odbywać się będzie jesienna akcja pt. „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Z tej okazji, w poniedziałek 16 października o godz. 18.00 w Domu Ceremonii przy ul. Cieszyńskiej 92 w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie inauguracyjne akcję, a podczas niego m.in. charytatywna licytacja.

Tego wieczoru usłyszeć będzie można utwory z musicalu pt. „Pewnego razu w Bielitz” w wykonaniu Anny Majeranowskiej-Widomskiej i Joanny Jatkowskiej. Wystąpi również zespół ADOSA MAYA oraz Włoczykije. Licytować będzie można przedmioty, dzieła sztuki i inne atrakcje podarowane na rzecz projektu przez sponsorów. Wylicytować będzie można m.in. sadzenie drzewa z prezydentem Klimaszewskim, kolację w domu Doroty Wiewióry, przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej czy lot szybowcem nad Beskidami z Sebastianem Kawą. Poniedziałkowe spotkanie poprowadzi aktor Teatru Polskiego – Tomasz Lorek.

– Naszym celem jest pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu, materiałów medycznych dla szpitala w Chersoniu i Zaporożu. W miejscach tych leczeni są poszkodowani w wyniku działań wojennych. Nasza pomoc będzie dla wielu z nich jedyną szansą na przeżycie lub powrót do sprawności. Pamiętamy też o mieszkańcach terenów przyfrontowych, gdzie z trudem dociera pomoc humanitarna. Dla nich zbieramy żywność długoterminową, środki higieniczne, karmę dla zwierząt oraz śpiwory i karimaty – informują organizatorzy.


Beskidzka Inicjatywa Lokalna o akcji:


WIDEORELACJA ZE SPOTKANIA INAUGURACYJNEGO:


CAŁE SPOTKANIE:


FOTORELACJA ZE SPOTKANIA:


RELACJA ZE SPOTKANIA W GAZECIE „KRONIKA BESKIDZKA”:


dr n. med. Roman Brzózka ze szpitala św. Łukasza
… z pomocą dla szpitali na Ukrainie:


lek. Radosław Piwowarczyk
prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej o akcji pomocy szpitalom na Ukrainie:


Rozmowa z dr nauk biologicznych Robertem Sirkiem:


Caritas w akcji „Bielsko-Biała dla Ukrainy”:


Rozmowa z panią Ewą Piwko-Witkowską
Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”:


Ukraina w czasie wojny: